Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

ЛЕТЕН ПАКЕТ: NON-FICTION

ЏИН ЛЕСИНСКИ  
Оригинален наслов на книгата : ЛЕТЕН ПАКЕТ: NON-FICTION
ИСБН : 787878888
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : БАТА ПРЕСС
Прегледaна: 792 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 50
Димензии : 21х13
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:

    Немаме податоци

Краток опис

Бил Гејтс: претприемач и филантроп - Џин М. Лесински
Луксузна биографија
Луѓето што го знаеја Бил Гејтс како дете не можеа да си претпостават дека тој ќе стане толку моќен, богат и хуман во својот натамошен живот. Тој го откри својот интерес за компјутери на рана возраст и ги напушти универзитетските студии за да ја формира една од најуспешните компании во светот и да помогне во почнувањето на една нова технолошка ера. Но, бизнисот и технологијата не го дефинираат целосно лидерот на „Мајкрософт“.

Тиранијата на моментот - Томас Хиланд Ериксен
НАУЧНО ЧЕТИВО ЗА ВЛИЈАНИЕТО ИНФОРМАТИЧКАТА ТЕХНОЛОГИЈА И НЕЈЗИНАТА МОЌ ДА ГО ОКУПИРА НАШЕТО СКАПОЦЕНО ВРЕМЕ...
Норвешкиот професор низ богатство од примери ни го илустрира совремието, со еден енциклопедиски и    мултимедијален пристап, со блага иронија и носталгија зборува за „старите добри времиња“ кои во сите сфери се случувале само пред дваесетина години и ги допира суштинските теми за интернетот, индустријализацијата, светските конфликти, глобализацијата, дигитализацијата, комуникационите автопати. 
Совети за правилно искористување на времето

Сексот и религијата - Даг Ејстејн Ендше
Книгата на контроверзниот норвешки социолог и филозоф е најпреведуван, најпродаван, најчитан, најдокументиран и најполемичен труд од оваа област во светот. Ова научно истражување за сексот и религијата е единствено што засега може да се најде на македон- ската јазична територија. Дали Бог го осудува бракот меѓу црнците и белците, дали луѓето можат да имаат секс во рајот? Книгава се занимава и со односот на различни религии кон сексуалноста, со расизмот и сексуалните односи со демони, говори за изнудениот секс и за целибатот, за разводот, религијата и полигамијата.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote