Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Казна за гревот. Кн. 3, Молитва за прошка

Јелена Бачиќ Алимпиќ  
Оригинален наслов на книгата : Kazna za greh – Molitva za oproštaj
ИСБН : 978-608-10-0492-2
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Матица Mакедонска
Прегледaна: 4201 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 218
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Молитва за прошка“ е големото финале од трилогијата „Казна за гревот“. Ова е роман за пресудните години, за занемените вистини, лагите и гревовите. И за љубовта како последно засолниште.
Постојат животи кои се појавуваат и исчезнуваат во еден момент, а ништо значајно за нив не е вредно да се забележи, како што постојат и моменти кои вредат за цел живот за она што се случило во нив.

Убавата и образована Емилија после многу години на борба, учење и жртви конечно го остварува својот сон и станува професор на Универзитетот во Виена. Нејзиниот ментор и сопруг, д-р Франц Нојбауер ја поддржува со целото  срце, но со текот на времето започнува да го губи здравјето, најпрво ослепува, а потоа психичките проблеми им задаваат големи маки на луѓето околу него. Додека имотот на Ерцегови, некогашниот извор на далечна среќа и вечна тага на Емилија, тоне во беда и пропаст, драгите луѓе во Виена и моментите на радост ја исполнуваат нејзината душа. Сепак, искушенијата во животот се присутни. По болните прашања за мајчинството, после многу години согласување да биде она што нејзиното срце не е, на прагот на одлука да избере потполно поинаков живот, Емилија конечно ќе го добие писмото напишано одамна, а во него закана дека заборавените ветувања од нејзиното минато засекогаш ќе ја променат иднината. 
Како да ги заштитиме саканите од направениот грев? Кој може да простува гревови? И на крај, младоста е неповратна,но може ли љубовта да се врати?


Оценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

1

Просечна оценка
4,2
5

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

Copyright 2012-2018 by iVote