Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Сите јадеа суши

Ева Петрич  
Оригинален наслов на книгата : They all ate sushi
ИСБН : 9789989268991
Година на издавање : 2010
Издавачка куќа : Вермилион
Прегледaна: 482 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 240
Димензии : 20см
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Сите јадеа суши“ има анатомија на суши, и буквално и метафорички, бидејќи се состои од различни состојки. И како што состојките на сушито се завиткани во едно, главните јунаци на овој роман се исто така завиткани во сопствените љубовни приказни. Како што се одвиткува романот така се одвиткуваат и испреплетените љубовни приказни на три двојки кои како да наликуваат една на друга, само во различни околности.

Романот „Сите јадеа суши“ е номиниран за престижната литературна награда IMPAC Dublin. Рецензијата во словенечкиот неделник „Дело“ истакнува: „Прозниот првенец на Ева Петрич внесува во современата словенечка проза своевидна новост, но и предизвик“.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote