Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Рај во пеколот

Марија Ралповска  
Оригинален наслов на книгата : /
ИСБН : 978-608-4625-51-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Готен
Прегледaна: 534 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 167
Димензии : /
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Зрел книжевен зафат кој не го остава читателот рамнодушен, туку го активира читателското љубопитство. Аплицираните имиња во романот се необични, но токму затоа  привлекуваат внимание. Одделните епизоди меѓусебно кореспондираат, без авторска потешкотија, да се "смисли" нов настан. Напротив, сижето е компактно и промислено. Употребата на директниот говор, уште од почетокот на романот, н¢ ослободува од долги, воведни описи и директно н¢ воведува во темата. Мислата е концизна, јазикот е со современи жаргони на личностите во пубертет, а тоа го прави романот современ и актуелен.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote