Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

3 минути и 53 секунди

Берт Стајн  
Оригинален наслов на книгата : /
ИСБН : 978-608-4625-50-64
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Готен
Прегледaна: 471 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 160
Димензии : /
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Вистинско интердисциплинарно дело. Во основата е дело од жанрот роман на раснењето (билдунгс роман), популарен жанр на предмодерното доба, но повторно актуелизиран во поново време, со подмладувањето на светот преку поп културата, но и со траумите на денешните војни, каде што младите луѓе се најголемите жртви.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote