Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Хобитот или до таму и назад

Џон Роналд Рејл Толкин  
Оригинален наслов на книгата : The hobbit or there and back again
ИСБН : 978-9989-33-316-3
Година на издавање : 2007
Издавачка куќа : ФЕНИКС
Прегледaна: 328 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 278
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Хобитот е првата книга на Џ.Р.Р. Толкин. Хобитот Толкин го замислил како фантастичен роман за деца. Иако е замислен како роман за деца, стекнал популарност и меѓу возрасните. Во романот се прикажани авантурите на Хобитот Билбо Багинс и неговите сопатници. Дејството започнува кога во куќата на Билбо Багинс доаѓа волшебникот Гандалф и тринаесетте џуџиња. Тие го наговараат Билбо да тргне со нив на едно патување, а целта на џуџињата е да се вратат во домот на предците во Осамената планина и да го вратат украденото богатство од змејот Смог. Низ патувањето, тие и нивниот верен сопатник Билбо ќе се соочат со џиновски пајаци, непријателски самовили, одмазднички волци и подземното суштество Голум, од кое Билбо во темнината, во игра со загатки  на живот или смрт ќе го најде најдрагоценото од се - магичниот прстен...


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote