Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Гробот на сенките

Питер Лерангис  
Оригинален наслов на книгата : The Tomb of Shadows
ИСБН : 978-608-208-470-1
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Топер
Прегледaна: 696 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 382
Димензии : 210х145
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Останаа тројцата другари Џек Мек Кинли и неговите другари го совладаа Колосот од Родос, ги ископаа богатствата на Висечките градини и ги најдоа двата од седумте изгубени локуси – само за да откријат дека се издадени. Двете страни се одвоени Со Вавилон во рушевини, Марко на страната на Масите и древните тајни разоткриени, Одбраните не знаат кому да веруваат и каде да тргнат. Нивните Г7В моќи растат со неверојатна брзина, нивните светови се извртени наопаку, а Масите им се зад петици. Но, Џек, Али и Кес немаат друг избор освен и понатаму да се борат. Еден живот е изгубен Со урамнотежена судбина на светот, другарите ја наоѓаат следната станица на нивната потрага, каде мора да се соочат со сопствените демони и да се вклучат во епска битка со одамна исчезнати непријатели. Кога ветувањата ќе се прекршат, ќе се пролее крв – и Одбраните ќе мора да го уништат она нешто кое може сите нив да ги спаси. Седумте чуда Приклучете им се на Џек, Марко, Али и Кес во нивната потрага по спас на светот и на нив самите во овој трет дел од бестселер авантуристичкиот серијал напишан од големиот раскажувач на приказни Питер Лерангис.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote