Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Тајните на светските PR-експерти

Коста Петров,   А. Џ. Вилсон  
Оригинален наслов на книгата : The little black book of PR
ИСБН : 978-608-230-461-8
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Издавачки центар ТРИ
Прегледaна: 1210 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 301
Димензии : 120х170
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Одлична книга коjа jа покрива и практичната и крeативната страна на односите со jавностa.“ – Џамал Ел Мауед, Rolls-Royce Motor Cars Limited

„Таjните на светските PR-експерти постигнува одлична рамнотежа меѓу широки познавања и длабоки познавања.“ – Мухамад Карим, TRT World

„За оние кои сакаат да бидат одлични во односите со jавностa, ова не треба да помине незабележано.“ – Ендру Виџер, Pfizer

Во Тајните на светските PR-експерти се собрани погледите на избрани, меѓународни експерти во индустријата и лидери на мислењето во областа – секој од нив ги споделува своите лични согледувања во посебни поглавја на клучни теми. Без разлика дали сте професионалец во индустријата, академик, претприемач, сопственик на бизнис или студент, во која било фаза од вашата кариера, оваа книга ќе ве доведе во чекор со она што се случува во индустријата сега, преку низа јасни факти, статистики, објаснувања, истражувања на случаи.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote