Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Проучување на филозофијата на религијата

Дејвид Стјуард  
Оригинален наслов на книгата : Exploring the Philosophy of Religion
ИСБН : 978-608-229-572-5
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: 285 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 344
Димензии : 155х235
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Ова ново издание продолжува по планот на претходните, создавајќи книга која

ги комбинира најдобрите карактеристики на текстот и на читателот со тоа што дава јасна и разбирлива анализа збогатена со важни интерпретации на оригиналните извори. Темите што се вклучени имаат трајно место во филозофијата на религијата, но тие што ја користат книгата не мора да го следат редоследот на поглавјата на начин на којшто се тука претставени.

Како што тоа секогаш се случува, новото издание овозможува вклучување на

материјали кои ги одразуваат темите од тековен интерес. Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

В© Copyright 2012 by iVote