Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Лечење со билки

Јован Туцаков  
Оригинален наслов на книгата : Lečenje biljem
ИСБН : 978-608-247-675-9
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: 972 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 568
Димензии : 20
Корица : тврда
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Билните лекови низ вековите, од првите пишани споменици до денес, претставуваат неизоставен дел од народната медицина и го имаат докажано своето огромно значење за превенција и лекување на разновидни болести. Денес, се повеќе ја откриваме потребата синтетските лекови да ги замениме со оние од природата, при што имаме извонредна среќа дека голем дел од тие најзначајни лековити билки за човештвото растат токму кај нас.


Д-р Јован Туцаков, неприкосновениот експерт од областа на фармакологијата и фитотерапијата, на еден непосреден, духовит и оригинален начин ги дава сите неопходни податоци за употребата на лековитите билки и изработка на едноставни лекоци од нив.


Оваа раскошно илустрирана ризница со упатства, заснована на научните достигнувања на најдобрите домашни и странски експерти и преточена во чист народен јазик, ќе ги освои читателите уште на првите страници и кај секого ќе ја разбуди неодоливата желба да ги открие сите тајни на лековитите билки.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote