Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Јавен настап

Дејл Карнеги  
Оригинален наслов на книгата : Public speaking for succes
ИСБН : 978-608-10-0522-6
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Матица Mакедонска
Прегледaна: 952 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 384
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Успешен е оној кој ќе успее да ги собере големите животни правила во кратка реченица“- С.Џонсон


Kнига за секого 
од 9 до 99

...за оние кои пишуваат, а сите пишуваме,
...за оние кои презентираат, а сите презентираме
...за оние кои говорат, а сите говориме

„Успехот создава самодоверба, самодовербата ентузијазам, а со ентузијазмот го освојуваш светот“ - Р.В.Емерсон

практичен - корисен - секојдневен
поглед - идеја - јасна мисла 
елоквентност - невербална комуникација - положба и говор на телото

- со примери, анегдоти, статистики и анализи  поттикнува да го збогатите фондот на зборови
- како да го користите говорот на телото
- како да ги убедите луѓето да ја прифатат вашата порака
- свежи и креативни мисловни процеси
- концепт на пишан текст
- како да создадете уверлив говор од почеток до крај
- ја развива личноста и визијата

Intensive Leadership Academy by Dale Carnegie Training
     Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote