Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

501 Must-Visit Cities

/  
Оригинален наслов на книгата : 501 Must-Visit Cities
ИСБН : 978-0753729830
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Bounty Books
Прегледaна: 530 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 384
Димензии : 193x31x244
Корица : тврда
Јазик: EN


Овој производ го нудат:


Краток опис

These pages hold wonders the world's largest and most dynamic cities, such as New York, Tokyo and Mumbai. There are also many cities on an entirely different scale altogether: St David's in Wales (with a population so small it's more of a village than a city), Bulgaria's 'Pearl of the Black Sea' or Colonia del Sacramento, Uruguay's oldest city. Alongside the informed and colourful descriptions 501 Must-Visit Cities reveals vital information on when to visit each city, what highlights are not to be missed, helping ensure you experience the city and its culture to its full potential.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote