Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

501 Must-Visit Destinations

/  
Оригинален наслов на книгата : 501 Must-Visit Destinations
ИСБН : 978-0753729823
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Bounty Books
Прегледaна: 489 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 384
Димензии : 19.4 x 3.1 x 24
Корица : тврда
Јазик: EN


Овој производ го нудат:


Краток опис

From Sydney Harbour and the Taj Mahal to the Matobo National Park and the Bay of Fundy in Canada, this superb book is essential for anyone who wants to experience new landscapes and cultures. With 501 destinations from all over the world there is a place on Earth for everyone to enjoy, whether that's the world famous Great Wall of China or the beautifully deserted lagoon at Dakhla. The detailed descriptions of each destination will leave you desperate to experience another culture and way of life.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote