Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Вдиши длабоко

Александра Ристовски  
Оригинален наслов на книгата : Вдиши длабоко
ИСБН : 978-608-4566-16-8
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Табахон.
Прегледaна: 439 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 54
Димензии : 20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Прва поетска збирка на Александра Ристовски, родена во Бања Лука, која од својата 15-та година живее во Скопје. 

Нејзината поезија е одраз, меѓу другото, на хуманитарната работа со Црвениот крст, со која Aлекс или Буца, како што ја викаат блиските, најпрвин се занимава волонтерски, а потоа и професионално. Таа е хумана и активистичка, инспирирана од сето она што ја мотивира авторката, како семејството и пријателите, но и љубовта и почитта кон луѓето воопшто. Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote