Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Под Добра Вода

Саво Костадиновски  
Оригинален наслов на книгата : Под Добра Вода
ИСБН : 978-608-243-180-2
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 260 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 132
Димензии : 14x21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Појавата на книгата „Под Добра Вода“ од Саво Костадиновски, објавена во едицијата „Громови“ на издавачката куќа „Антолог“ од Скопје, громогласно ќе одекне не само во областа Порече под планината Добра Вода (кон која содржински гледано таа е насочена), туку и до сите други краеви од нашата Македонија. А, несомнено, и подалеку и пошироко од неа – секаде онаму каде што живеат нашинци, со корени и спомени од под околината на планината со најпоетично име на светот.
Ова издание кое донесува една досега невидена мозаична концепција (со патописно-монографски и поетски целинки), закитено со впечатливи стари и новоснимени фото-записи, дарува и пораки преполни со љубов и сончевина.
Иако посветена пред сè на селото Горно Ботуше, родното село на писателот Саво Костадиновски, во неа се отсликани и многу други места, настани и луѓе од поречкиот регион.
Рецензент и автор на патописниот дел на збирката е Александар Кујунџиски.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote