Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

I Want a Book

Александар Кујунџиски  
Оригинален наслов на книгата : Сакам книга
ИСБН : 978-608-243-167-3
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 260 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 48
Димензии : 17x24
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Прекрасен избор од богатото творештвото на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија, конечно во превод на англиски јазик. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете од предучилишна и рана училишна возраст. Објавена во Библиотеката „Мозаик“, под уредништво на Вилма Венковска-Милчев, директор на Образовната програма при невладината организација Потрага по заедничка основа. Сакам книга е англискиот, односно единаесетиот, дел од масивниот издавачки проект со наслов „1 книга - 21 јазик“.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote