Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Шпионка

Пауло Коелјо  
Оригинален наслов на книгата : A espiã
ИСБН : 978-608-230-479-3
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Издавачки центар ТРИ
Прегледaна: 1754 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 153
Димензии : 125х195
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Во својот нов роман, Пауло Коелјо оживува една од најмистериозните жени во историјата: Мата Хари.

Кога пристигнала во Париз, Мата Хари немала ни скршена пара. Сепак, наскоро почнале да ја величаат како најелегантната дама во градот. Танчaрка која ја шокирала и восхитувала публиката; љубовница и куртизана која ги маѓепсувала најбогатите и најмоќните мажи на тоа време.

Но како што се зголемувала паранојата во земјата заплеткана во војна, животниот стил на Мата Хари почнал да буди сомнежи. И така, во 1917 година, таа била уапсена во својата хотелска соба на Шанзелизе и била обвинета за шпионажа.

Раскажана преку последното писмо на Мата Хари, Шпионка ја разоткрива незаборавната приказна за една жена која се осмелила да ги прекрши правилата на однесување на своето време и која за тоа ја платила највисоката цена.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

2

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
3,7
3

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote