Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Уметноста и нејзината историја

Ернест Гомбрих  
Оригинален наслов на книгата : The story of art
ИСБН : 9989-937-68-0
Година на издавање : 2003
Издавачка куќа : ТАБЕРНАКУЛ
Прегледaна: 439 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 656
Димензии : 17х24
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Ова е една од најпопуларните книги за уметност кога било напишани. Преку 50 години таа останува неприкосновена во запознавањето со материјата која опфаќа сè, од пештерните цртежи до современата експериментална уметност. Читателите од сите возрасти и места во светот го сметаат Гомбрих за вистински учител, кој знаењето и мудроста ги комбинира со љубовта кон уметничките дела и истите ги интерпретира на мошне едноставен начин. Оваа книга својот успех им го должи на едноставноста и јасноста во изразувањето на авторот. Тој својата цел ја објаснува како „воведување ред во богатството од имиња, периоди и правци збиени на страниците на поамбициозните дела“.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote