Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Учиме броеви и букви

/  
Оригинален наслов на книгата : Учиме броеви и букви
ИСБН : 9786082213798
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : ИКОНА
Прегледaна: 511 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: n/a
Димензии : 36 x 26 x 10 cm
Корица : тврда
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Содржи:

  • 1 Книга/боенка за учење на македонската азбука и за броевите од 1 до 10
  • 1 Постер со македонската азбука
  • 31 илустрирана картичка со буквите од азбуката
  • 1 сложувалка за учење на броевите од 1 до 10

Внимание: Содржи ситни делови, не е соодветно за деца помали од 3 годиниОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote