Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Од каде што бев, веќе не сум

Дејан Тиаго Станковиќ  
Оригинален наслов на книгата : Од каде што бев, веќе не сум
ИСБН : 97860884656234
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Слово
Прегледaна: 243 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 197
Димензии : 20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Книга со исклучителен шарм, ова е збирка раскази кои се лоцирани во Лисабон, каде што авторот живеел повеќе од две децении. Како вистински мајстор на кратката форма, тој ја опишува империјална Португалија, но и сегашниот живот во престолнината, неговите староседелци, но и имигрантите и новодојдените. Дејан Тиаго Станковиќ е одличен посматрач и автор со голема смисла за хумор. Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote