Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Последици

Нина Вејерс  
Оригинален наслов на книгата : De consequenties
ИСБН : 978-608-243-187-1
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 1464 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 272
Димензии : 13x20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Уште како дете Мини Пани била мистерија за својата мајка, за наставниците, за докторот, кој се чудел зошто бебето не сака да плаче? Кога има веќе дваесетина години, таа е сè уште внимателна, наизглед кршлива, но дефинитивно со оригинален шарм – таа сега е ѕвезда на холандската уметничка сцена. Бестрашна и со страсна љубопитност, Мини го става својот живот на лабораториска маса, правејќи го суровина на својата уметност. Во своите дела ги испитува прашањата на спојувањето на животот и уметноста, директно инспирирани од нејзиниот живот. Фотографот со кого почнува слободни сексуални односи ѝ доаѓа како нарачан во новиот проект. Но последиците не може да се оценат како ефикасни. Прашање е: кој со кого манипулира? И колку може да се игра со стварноста без да се избега од себе? 
Последици е добитник на наградата Антон Вахтер за дебитантски роман, а бил во најтесен избор за највисоките книжевни награди во Холандија. Досега е продаден во 20 000 примероци.

„Волшебен роман. До последната реченица го држи читателот во својот стисок“.
Марја Праус, Де Груне АмстредамерОценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote