Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Бесмртните

Диме Иванов - Димано  
Оригинален наслов на книгата : Бесмртните
ИСБН : 978-608-4719-12-0
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Стрип Квадрат
Прегледaна: 484 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 160
Димензии : 30
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Бесмртните“ е стрип албум од Диме Иванов-Димано, на 160 страници од кои 100 во колор и 60 црно бели, во кој се обработени повеќе приказни од Илинденскиот период.
Самиот наслов, „Бесмртните“, ја дава димензијата на овие приказни, секоја од нив обвиткана со непокор и херојство, којшто бил општопознат за македонскиот народ од Илинденскиот период, кој стремел за ослободување од Отоманската Империја. Тука се сместени приказните за можеби најпознатите Илинденци како Питу Гули, Веле Марков, Методи Патчев, Леонид Јанков, итн.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote