Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Колекционер на очи

Себастијан Фицек  
Оригинален наслов на книгата : Der Augensammler
ИСБН : 978-608-4672-73-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Сакам Книги
Прегледaна: 2653 пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 373
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Подготвени или не, тој доаѓа… Тој ја игра најстарата детска игра што постои, криенка. Само што Колекционерот на очи ја игра до смрт.

Секојпат е исто. Колекционерот почнува со тоа што ја убива мајката, а потоа го киднапира детето и му дава на таткото четириесет и пет часа часа да го најде. Тоа е неговиот метод. Наоѓаат женско тело со пуштена стоперка во стегнатата рака на мртвата мајка. Избезумен, преплашен татко мора да го најде своето дете пред момчето да се задуши – и пред убиецот да му го извади левото око.

Александер Зорбах, бивши полицаец, сега новинар, ги има пријавено сите три убиства на Колекционерот на очи. Но овој пат е различно. Неговиот паричник е најден до трупот и тој сега одеднаш е осомничен. Колекционерот на очи сака Зорбах да ја игра неговата игра. Зорбах има точно четириесет и пет часа и седум минути да му го спаси животот на едно мало дете. И одбројувањето е започнато…Оценка од корисниците

5 звезди

5

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
5

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

24.06.2017 19:10:54   Слаѓан Бишковски напиша

Иако "Терапија" ми се допадна повеќе, сепак и овој мистериозен трилер не е за потценување. Брзо читлива приказна; ја прочитав за 2 дена, која држи во неизвесност до самиот крај, проткаена со психолошки елементи. Ја препорачувам :)
Copyright 2012-2018 by iVote