Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Улица Индија

Саманта Јанг  
Оригинален наслов на книгата : Fall from India Place
ИСБН : 978-608-4672-74-6
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Сакам Книги
Прегледaна: 2269 пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 330
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Авторката на бестселерот На улица Даблин се враќа со емотивна приказна за простување, заборавање на минатото и лекција како да научиш да веруваш во иднина.

На последната средба на Хана Николс со Марко Д’Алесандро пред долги пет години, тој ѝ го крши срцето. Лошото момче со скриена мила страна во себе е единствениот тип што Хана некогаш го сакала – и единствениот маж со кој некогаш била. По една страсна ноќ кога тој не успева да ѝ одолее, Марко одеднаш заминува од Шкотска, оставајќи ја Хана без збор. Скршена од последиците од нивната заедничка ноќ, Хана никогаш не успева потполно да го заборави, да му прости за тоа што ѝ го направил и да продолжи понатаму со својот живот.

Марко знае дека тоа што ја оставил Хана му била најголемата грешка во животот и со години се кае за тоа, па кога судбината конечно повторно ги спојува, одбива да се откаже од неа без борба. Решен да ја освои, се обидува да ја потсети на сите причини поради кои треба да бидат заедно. Но баш кога помислуваат дека можеби сепак можат да имаат иднина заедно, Хана открива нешто што ја ослободува тајната болка што ја крие од него – тајна што може да ги раздели пред да добијат шанса да почнат одново.Оценка од корисниците

5 звезди

5

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
5

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

03.04.2017 13:13:36   Слаѓан Бишковски напиша

Mngou dobra kniga, brzo citliva, dobro izgradeni likovi, ja preporacuvam :)
Copyright 2012-2018 by iVote