Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Нема карта за 9 одд.

/  
Оригинален наслов на книгата : Нема карта за 9 одд.
ИСБН : 608204058-90
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : ТРИМАКС
Прегледaна: 455 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 24
Димензии : 21*24
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Немите карти по географија за 9 одделение се користат како дополнителни помагала на часот за надополнување на знаењето. Во нив се наоѓаат карти на Африка, Америка, Австралија и поларни области каде учениците ќе можат да ги покажат своите знаења. Освен по континенти картите се поделени и по региони и по одредени држави во нив. Изработени се со метод на сенка и имаат претставена основна хидрографска мрежа.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote