Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Небото е повторно на своето место

Клара Санчез  
Оригинален наслов на книгата : Небото е повторно на своето место
ИСБН : 978-608-4625-74-2
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Готен
Прегледaна: 1818 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 314
Димензии : /
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Романот „Небото е повторно на своето место“ е приказна за Патриција, млада манекенка, која изгледа судбински е предодредена да стане позната и успешна. Во продолжение, романот се развива како една суптилна, иако по малку стравична мистерија за цената што треба да се плати за нечиј успех.

Како што оценуваат критичарите Санчез е мајстор да создаде психолошки уверливи и комплексни ликови, заедно со тензичниот наратив.

Санчез сака да каже колку е животот непредвидлив, и како едно навидум случајно нешто може да го разјаде човека одвнатре и да го осуди на пропаст. Недовербата и сомнежот е современата болка која го разјадува општеството, заклучува Санчез со една префинета луцидност, но и игрива суровост.

Романот ја доби престижната награда за роман Премио Планета за 2013 година, воедно станувајќи и светски бестселер.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote