Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Папсано општество

Бјунг Чул Хан  
Оригинален наслов на книгата : Müdigkeitsgesellschaft
ИСБН : 978-608-4566-18 -2
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Табахон.
Прегледaна: 1026 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 71
Димензии : n/a
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Стресот и уморот не се само лични искуства, туку и општествени и историски феномени. Бјунг-Чул Хан, јужно-корејски филозоф кој живее и работи во Германија, ја толкува современата епидемија на папсаност како неспособност да се излезе на крај со негативните искуства во доба на прекумерна позитивност и универзална достапност на луѓе и добра.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote