Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Девојката од Бруклин

Гијом Мисо  
Оригинален наслов на книгата : La fille de Brooklyn
ИСБН : 978-608-208-503-6
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Топер
Прегледaна: 10192 пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 386
Димензии : 20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Ѓаволски добар заплет, неодоливи јунаци и напнатост што расте со секоја страница.
Јасно се сеќавам на тој последен момент на среќа. Бевме загледани во морето, додека хоризонтот се пресликуваше, Ана ми постави прашање:
„Дали ќе ме сакаш ако дознаеш дека сум направила нешто страшно?“
Како би одговориле Вие?
Ана е љубовта на мојот живот. Треба да се венчаме за три недели. Секако дека ќе ја сакам, што и да направила. Барем така мислев, но таа нервозно пребаруваше низ торбата, извади таблет, ми покажа фотографија на екранот, „Тоа јас го направив“.

Гледав во нејзината тајна, шокиран, свесен дека нашите животи повеќе никогаш нема да бидат исти. Зашеметен станав и заминав без збор. Кога се вратив беше предоцна. Ана исчезна. И оттогаш не престанав да ја барам.


Оценка од корисниците

5 звезди

8

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
8

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

17.04.2017 20:31:36   Слаѓан Бишковски напиша

Оригинална, фантастична приказна, богат и убедлив стил, прекрасни реченици... Книга која долго ќе остане со вас и буквално ќе ве остави без здив. Уживав додека ја читав и не згрешив што ја купив. Навистина е ПРЕКРАСНА! Испреплетена со драматични и енигматични елементи, а ликовите танцуваат по страниците со префинета совршеност. Досега ми се чини дека е најдобрата од Мисо. Секоја чест за авторот!
14.04.2017 12:25:59   Слаѓан Бишковски напиша

Nemam zborovi! Bukvalno me ostavase bez zdiv dodeka ja citav! Prekrasna enigmaticna sodrzina isprepletena so nijansi na misterija, drama i triler! :D Definitivno edna od najdobrite na Miso! Sekoja cest za avtorot!
Copyright 2012-2018 by iVote