Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Македонски орнаменти : боенка

Вера Христовска  
Оригинален наслов на книгата : Македонски орнаменти : боенка
ИСБН : 978-608-4522-54-6
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Вера Христовска
Прегледaна: 1018 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 44
Димензии : 210х297
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Боенката прикажува дел од македонската етно традиција, која изобилува со геометриски орнаменти, кои претежно ги сретнуваме во народните везови, на носии, марами, чаршафи во разни големини, черги и сл. Боенката презентира дел од нашата култура и ги запознава другите култури со истата и нуди богат избор на цртежи за релаксација на љубителите на ваквите боенки. Боенката е наменета за креативна рекреација на лица од секаква возраст.

Во средината од книгата има 9 страници со фотографии, примери на традиционалните везови.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote