Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Авантурите на мачорот Перко

Ели Маказлиева  
Оригинален наслов на книгата : Авантурите на мачорот Перко
ИСБН : 978-608-4737-45-2
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Едука Мак
Прегледaна: 96 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 36
Димензии : 20х27
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Во издание на ЕДУКА МАК, излезе од печат нова илустрирана книга со приказни за деца „АВАНТУРИТЕ НА МАЧОРОТ ПЕРКО“.
Во неа, хронолошки се опишани некои можни и неможни случки, згоди и незгоди на мачорот Перко од неговото доаѓање до неговото заминување, во семејството во кое порасна и остаре. Неговите итроштини, игрите без крај, неговите уникатни доживувања имаат за цел, да ги насмеат децата и да ги одведат на едно патување низ приказната...Перко е љубопитен, неуморен, незапирлив во откривање на непознатото и голем авантурист. Тој има будни сетила, има многу време за игра, за лов, за трчање, за одмор и уживање, а потоа задоволен долго преде....
УЖИВАЈТЕ во читањето!


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote