Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Насмевка за петка

Кристина Стојаноска Алоска  
Оригинален наслов на книгата : Насмевка за петка
ИСБН : 978-608-4737-46-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Едука Мак
Прегледaна: 102 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 24
Димензии : 20х27
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Во издание на ЕДУКА МАК, излезе од печат нова илустрирана книга со приказни за деца со наслов „НАСМЕВКА ЗА ПЕТКА“ од д-р Кристина Стојаноска Алоска.
Во неа, низ раскази и илустрации е доловен едукативниот елемент на делото кое е наменето пред се за децата. Преку ликовите на Јан и Ина, децата се поистоветуваат со главните „јунаци“ и се воспитуваат за здравјето на забите. Пораката која во себе ја носат расказите всушност е насочена кон превенција од појава на несакани последици по здравјето на забите и создавање здрави навики кај секое дете.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote