Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Бидејќи сум дете

Александра Велинова  
Оригинален наслов на книгата : Бидејќи сум дете
ИСБН : 978-608-4737-47-6
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Едука Мак
Прегледaна: 110 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 24
Димензии : 20х27
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Во издание на ЕДУКА МАК, денес излезе од печат нова илустрирана книга со раскази за деца под наслов „БИДЕЈЌИ СУМ ДЕТЕ“ од Александра Велинова.
Низ современи раскази и илустрации, чија основна особина е силната компресија на содржините, оваа книга се карактеризира со иновативноста во раскажувањето.
Низ различни случки и настани во кои интерактивно учествуваат деца, доловени се различни теми од современиот детски свет, со ненаметлива дидактичка структура.
Детето е основниот мотив во сите раскази, како учесник во дејството, но и како читател кој добива соодветна порака за предностите и недостатоците на современата технологија, за здравата храна, за природата, за книгите.....Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote