Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Лоши девојки

Џеклин Вилсон  
Оригинален наслов на книгата : Bad Girls
ИСБН : 9786082213729
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : ИКОНА
Прегледaна: 199 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 180
Димензии : 129x198 mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Срамежливата и тивка Менди е малтретирана на училиште онолку долго колку што може да се сети. Токму затоа, таа е пресреќна кога дрската, смела и забавна Тања, ќе ја избере за другарка.


Мама не е среќна – таа смета дека Тања е ЛОША ДЕВОЈКА и дека влијае лошо врз нејзината ќерка, но Менди ужива да поминува време со нејзината брилијантна нова другарка и е сигурна во тоа дека Тања може само да ја извлече од невоља, а не да ја втурне... или, би можела ли?Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote