Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Настапува Трејси Бикер

Џеклин Вилсон  
Оригинален наслов на книгата : Starring Tracy Beaker
ИСБН : 9786082213712
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : ИКОНА
Прегледaна: 152 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 174
Димензии : 129x198 mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Трејси Бикер се враќа... и е очајна да добие улога во училишната претстава. Иако постоеше можност да биде исфрлена од претставата, таа на крајот ќе ја добие главната улога и ќе го игра стариот намќор Ебенизер Скруџ од Божиќната приказна.


Таа одвај ја чека премиерата, а мајка ѝ, којашто е филмска ѕвезда во Холивуд, доаѓа да ја гледа. Барем се надева дека доаѓа.


Дојдете и вие да ја гледате. Ах, да, не можете.

 Па добро, тогаш прочитајте што сè се случуваше тој Божиќ. Сè ви е прераскажано до најситни детали.

Уживајте!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote