Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Big Book of English Words

Mairi Mackinnon  
Оригинален наслов на книгата : Big Book of English Words
ИСБН : 978-1409551652
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Usborne Publishing
Прегледaна: 87 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 34
Димензии : 290 x 240mm
Корица : тврда
Јазик: EN


Овој производ го нудат:


Краток опис

  • A colourful picture word book with illustrations of around a thousand everyday words.
  • Words are arranged by theme, providing lots to spot and talk about together.
  • A fun way to build a child’s vocabulary, with delightful pictures to pore over.
  • Listen to all the words read by a British English speaker at the Usborne Quicklinks website.


Age: 3+Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote