Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Лавиринтот: Бегство низ пустошот

Џејмс Дашнер  
Оригинален наслов на книгата : The Scorch Trials
ИСБН : 978-608-243-206-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 389 пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 336
Димензии : 13x20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

#1 БЕСТСЕЛЕР НА „ЊУЈОРК ТАЈМС“


Решавањето на Лавиринтот требаше да биде крајот.

 

Томас беше сигурен дека бегството ќе значи слобода за Лединарите. Но ЗЛОПАК уште не завршил со нив. Почнува фаза 2. Пустошот.

Нема правила. Нема помош. Или ќе успеат или ќе умрат.

 

Томас и другарите имаат две недели да го поминат Пустошот – пеплосаниот дел од планетата. А ЗЛОПАК ќе постави нови променливи пречки што треба да ги спречат во намерата.

 

Пријателството ќе биде ставено на тест. Лојалноста ќе доживее предавство. Ништо не е како претходно.

Веќе постојат некои други. Нивниот опстанок зависи од уништувањето на Лединарите – а тие се решени да успеат.

 

 

„Обожавателите ја опишуваат како комбинација од Господарот на мувите, Игри на гладот и Изгубени“.

EW.com

 


 Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците

07.04.2018 16:06:42   Дамјан Груевски напиша

Прекрaснo прoдoлжение нa првaтa книгa,пoлнa сo неизвеснoст. Веднaш зaпoчнувaм сo третaтa книгa.
Copyright 2012-2018 by iVote