Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Долината на стравот

Артур Конан Дојл  
Оригинален наслов на книгата : The Valley of Fear
ИСБН : 978-608-4641-62-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : ПНВ Публикации
Прегледaна: 966 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 174
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Долината на стравот е четвртата и последна новела за Шерлок Холмс од Артур Конан Дојл. Романот е поделен во два дела: Трагедијата во Бирлстоун и Сплаварите.
Конан Дојл со неговото типично линеарно раскажување не воведува во светот на мистериите, внимателно менаџирајќи ги елементите страв и терор.
Новелата е филмувана неколку пати.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote