Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Месечево Дете

Алистер Кроули  
Оригинален наслов на книгата : Moonchild
ИСБН : 978-608-4740-04-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : АЛЕФ
Прегледaна: 679 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 315
Димензии : 205х145
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Алистер Кроули е плодовит автор, кој напишал само неколку новели во текот на својот живот. Месечево Дете е неговата најпозната. За првпат е објавена во 1917 година. Месечево Дете ѝ се допаѓа на новата генерација на читатели, кои го препознаваат Кроули како еден од најуникатните мислители на својата ера. Книгата расправа за бескрајната битка меѓу Силите на Светлината и Силите на Темнината. Млада девојка е вовлечена во магиска војна меѓу двајца мажи и е принудена да одбира меѓу нив. Со самото расплетување на сторијата читателот е понесен низ неверојатната низа од магиски интриги во кои е вклучена Црната Ложа.
Пишувајќи од свое сопствено искуство, Кроули ги опишува методите и теориите на модерните магиски практики, успевајќи да нѐ убеди дека магиката е научна реалност – и дека таа делува. Кроулиевата лична персоналност ни се открива во карактерите на Добрите Магиски Мајстори.
Насловната страница е придонес од Архивите на О.Т.О. Таа беше дизајнирана од Бересфорд Иган за изданието на Мандрејк Прес од 1929 година, и е модифицирана за ова издание.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote