Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Човекот во високиот замок

Филип К. Дик  
Оригинален наслов на книгата : Man in the high castle
ИСБН : 978-608-4780-64-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : КСЦ/Полица
Прегледaна: 1041 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 286
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

/

Човекот во високиот замок е заслепувачки спекулативен роман според кој е направена истоимената популарна ТВ-серија во продукција на Ридли Скот.

Реномираниот култен роман на Филип К. Дик ни дава застрашувачки поглед на алтернативниот свет, во кој еден од сојузниците ја изгубил Втората светска војна. Во оваа кошмарна дистопија, нацистите го заземаат Њујорк, Јапонците ја контролираат Калифорнија, а африканскиот континент практично не постои. Во неутралната тампон-зона во Америка, што го дели светот на двете нови сопернички велесили, живее авторот на илегалниот бестселер. Неговата книга нуди нова визија на реалноста, алтернативна теорија на светската историја, во која силите на Оската биле поразени, и им дава надеж на разочараните. Дали „реалноста“ е во него или, пак, неговиот свет е само еден од многуте други?

„Најбрилијантниот ум на научната фантастика на планетата.“ – Rolling Stone

„Најубавата книга на Дик и еден од најдобрите научно-фантастични романи некогаш објавени.“ – Ерик БраунОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote