Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Подготовка за пишување

Билјана С. Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : Подготовка за пишување
ИСБН : 978-608-247-684-1
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: 227 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 32
Димензии : 29
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Подготви се за пишување заедно со малечката Софија. Вежбај пишување на прави, коси и криви линии,боj и цртај и научи да ги впишуваш формите.
Оваа книга ќе им помогне на децата при:
- Почетно пишување на разни видови линии и форми
- Цртање на полесни и посложени форми
- Развивање на моторичките вештини
- Градење на самодовербата


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote