Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Недрамски дела

Вилијам Шекспир  
Оригинален наслов на книгата : Недрамски дела
ИСБН : 978-608-4780-60-1
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : КСЦ/Полица
Прегледaна: 136 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 100
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Но таа што никогаш не ги разбрала таквите очи,

и не ги сфатила пораките од погледите блудни,

и никогаш не ги прочитала зборовите сочни

напишани на маргините од таквите книги скудни

не навлегла во непознатото и во замки, јадици судни,

не можела таа погледот негов да го сфати,

туку се џарела во окото што светлината ја мати.“

                                            „Силувањето на Лукреција“ Вилијам Шекспир

Ова издание, во превод на професорот Драги Михајловски, ги вклучува сите недрамски дела на Вилијам Шекспир.

 СИЛУВАЊЕТО НА ЛУКРЕЦИЈА

 ВЕНЕРА И АДОН

 ЗАЉУБЕНИОТ ОДОЧЕСНИК

 ФЕНИКСОТ И ГРЛИЦАТА

 ЕПИТАФОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote