Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Mon premier livre français

Билјана С. Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : Mon premier livre français
ИСБН : 978-60-247-768-8
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: 133 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 32
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Да учиме француски со Софија. Научи ги првите француски зборови со забавните илустрации поделени по различни теми: семејство, дом, училиште, животни, овошје и зеленчук, човечко тело, облека и обувки...

Оваа книга ќе им помогне на децата при:

- Учење на првите француски зборови

- Препознавање на зборовите преку низа забавни активности: боење, цртање, пишување, поврзување

- Развивање на моторичките вештини

- Поттикнување на креативноста

- Градење на самодовербата
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote