Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Поезија : (избор) ; Раскази : (избор)

Edgar Alan Po  
Оригинален наслов на книгата : Poetry ; Stories
ИСБН : ISBN 978-608-4627-41-8
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Ад Вербум
Прегледaна: 108 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 252
Димензии : 135х200мм
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Едгар Алан По е мајстор на креирањето атмосфера во неговите дела. Прави сè за да чувствуваме.

Нè шета низ мрачните ходници на својата потсвест, откривајќи ни ги чудовиштата, скриени во темните зандани на нашата потсвест или, пак, можеби на колективната.

„Границите што го делат Животот од Смртта, во најмала рака се мрачни и нејасни. Кој може да каже каде завршува едното, а каде започнува другото?“Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote