Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Процес

Franc Kafka  
Оригинален наслов на книгата : Der Process
ИСБН : ISBN 978-608-4627-46-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Ад Вербум
Прегледaна: 217 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 212
Димензии : 135х200мм
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Франц Кафка е еден од најзначајните и водечки писатели на дваесеттиот век, односно тој припаѓа на европската и светската книжевност. Неговиот најпознат роман „Процес“ е комплексно, сложено и повеќеслојно дело. А, земено во целост, сите негови дела се обележани со стравовите, несигурноста и траумите на човековата егзистенција, па токму затоа - и најголемиот број критичари, со право, сметаат дека Франц Кафка и неговото дело му припаѓаат на егзистенцијализмот. Всушност, неразделно се поврзани и произлегуваат од оваа филозофија.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote