Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Доктор Џекил и мистер Хајд ; Заливот Фалеса ; Остров на гласови

Robert Louis Stevenson  
Оригинален наслов на книгата : Dr. Jekyll and mr. Hyde ; The beach of Falesa ; The isle of voices
ИСБН : ISBN 978-608-4627-47-0
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Ад Вербум
Прегледaна: 139 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 170
Димензии : 135х200мм
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Роберт Луис Стивенсон е човек длабоко заинтересиран за проучувањето на мистериите на животот. Само автор со богато животно искуство може да пишува заплети и фантастични авантури кои го држат читателот напнат од почеток до крај. Неговите романи покрај забавата да се читаат, нудат богато искуство и мудрости собрани во еден краток, но исполнет животен век...

Денес е еден ден од најпреведуваните светски автори. И покрај тоа што своевремено бил многу популарен, неговата популарност се сведува на возбудливи авантуристички дела за помладата читателска публика.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote