Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Пророкот

Халил Џибран  
Оригинален наслов на книгата : The prophet
ИСБН : ISBN 978-608-4627-49-4
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Ад Вербум
Прегледaна: 271 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 71
Димензии : 135х200мм
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Ако сакаш некого, пушти го да си оди, зошто ако се врати, ќе биде засекогаш твој. Ако не, никогаш не бил.“

„Вчера не е ништо освен денешно сеќавање, а утре е денешен сон.“

Ова се едни од најцитираните мисли на Џибран. Впрочем, целото ова дело, секој ред, секоја идеја изобилува со длабока мудрост на која вреди да се потроши време за медитација. 

Кога човек ги чита редовите напишани од Халил Џибран, едноставно го исклучува умот и го вклучува срцето.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote