Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Берлин Александерплац

Алфред Деблин  
Оригинален наслов на книгата : Berlin Alexanderplatz
ИСБН : ISBN 978-608-4627-72-2
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Ад Вербум
Прегледaна: 147 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 416
Димензии : 135х200мм
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Приказната се однесува на еден ситен криминалец, Франц Биберкопф, штотуку излезен од затвор, кој е навлечен во подземјето. Кога неговиот криминален ментор ја убива проститутката, единствената надеж на којашто се потпира Биберкопф, тој сфаќа дека нема да може да се извлече од подземјето во коешто пропаднал. Тој треба да се справи со бедата, недостатокот од можности и криминалот. Во текот на неговата борба за опстанок против сите настраности, животот го наградува со неочекувано изненадување, но неговата среќа нема да трае долго како што продолжува приказната.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote