Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Имагинариум – Имагинариумот на Доктор СонЅе

Никола Ристевски  
Оригинален наслов на книгата : Имагинариум – Имагинариумот на Доктор СонЅе
ИСБН : 978-608-4689-21-8
Година на издавање : 2016
Прегледaна: 548 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 215
Димензии : 24
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Имагинариум – Имагинариумот на Доктор СонЅе е втора книга на Никола Ристевски, прва во печатена верзија. 

Книгата е објавена во декември 2016 година и содржи собрани текстови на различни теми. Рецензијата за книгата е напишана од македонскиот уметник Александар Станковски, кој создаде и истоимена слика, инспирирана од содржината. За предговорот се има погрижено Домагој Николич од Хрватска, со свој коментар за ова дела е вклучен и Стојчо Керев од Бугарија, а поговорот на книгата е напишан од Велимир Абрамович од Србија. 

Книгата Имагинариум, која е потпишана со псевдонимот Доктор СонЅе, полека прераснува во првата македонска езотериска книга која ќе доживее и свое аудио издание. Повеќе информации за авторот и содржината можете да прочитате на www.nikolaristevski.com.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote