Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Чудесните светови на Алиса

Мерсиха Исмајлоска  
Оригинален наслов на книгата : Чудесните светови на Алиса
ИСБН : 978-608-4710-11-0
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Вермилион
Прегледaна: 214 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 260
Димензии : 20см
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

"Интермедијално остварување кое го промислува феноменот Алиса како еден културен феномен. Авторката мошне суптилно и особено оригинално и креативно го анализира низ призмата на теориите на фантастичното и чудесното, но и преку теориите за визуелните уметности, а го проследува и во доменот на популарната култура" - проф д-р Лидија Капушевска-Дракулевска.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote