Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

РОМАН ЗА ТРИСТАН И ИЗОЛДА

Жозеф Бедие  
Оригинален наслов на книгата : LE ROMAN DE TRISTAN ET ISEUT
ИСБН : 978-608-4780-75-5
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : КСЦ/Полица
Прегледaна: 421 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 150
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

/

Читателот се наоѓа во еден  необичен свет каде што секојдневието е исполнето со магии, бајковитости, таинства и уплав од непроѕирноста на природата, но и на нечитливата човечка природа. Сепак, ваквиот загадочен средновековен амбиент е нагласено смекнат, зашто во замоците, во селата и во колибите, во кралските одаи и во длабоките непреодни шуми, непрекинато се одвиваат човечки средби, судири и големи трагични љубови.

Романот навистина успева да ни создаде слика на средновековното феудално општество.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote